Array
 

Fiatalok VASGYÁRI Klubja

A klub a problémás élethelyzetű fiatalok számára, droghasználattal vagy egyéb életvezetési problémával összefüggő ártalmak megelőzésére és csökkentésére nyújt rekreációs és készségfejlesztő programokat.

Bővebben...

SPORT programok

Rendszeres programunk az éjféli sport bajnokság, ahol a fiatalok pingpong, csocsó versenyeken mérhetik össze erejüket,

Bővebben...

CSALÁDI nap és játszóház

Halloween part, Karácsonyi Játszóház, Tavaszköszöntő Családi Nap, Gyermeknap,Szüreti Játszóház,Mikulás-nap Játszóház

Bővebben...

Eseménynaptár

<<  December 2018  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Hol talál meg minket?

 

 

Öt Pont Egyesület - Miskolc

 

Közhasznú  Egyesületünk 2005-ben az alábbi célokkal jött létre:

- Marginalizálódott – elsősorban kriminalizált személyek és csoportok integrációjának, szocializációjának elősegítése.

- Bűnmegelőzés, áldozatvédelem.

- Alacsony küszöbű programok és szolgáltatások működtetése.

- Közösségi és szabadidő-szervezés a célcsoport tagjainak reális önértékelése és identitástudata kialakítása céljából

- Képzések, oktatások, tréningek szervezése az önérvényesülés elősegítéséért

- Az ellátás területén dolgozó szakemberek képzése, munkaelemeik és módszereik összehangolása a hatékonyság fokozása érdekében

- Kutatási tevékenység, kiadványok szerkesztése, megjelenítése

- Konferenciaszervezés

 

Céljai megvalósítása érdekében az egyesület a következő területeken fejti ki az alábbi tevékenységeit:

- Egyesületünk elsődleges feladatának tekinti alacsony küszöbű programok, képzések, tréningek szervezését és lebonyolítását, arra az elsődleges célcsoport tagjainak alkalmassá tételét, feltárva és adekválva készségeiket és képességeiket.

- Prevenciós foglalkozások szolgáltatása a közoktatás területén, büntetés-végrehajtási intézményekben és más, az elődleges célcsoport ellátásában tevékenykedő szociális jellegű intézményekben.

- Szenvedélyproblémával küzdő és azáltal veszélyeztetett személyek ártalomcsökkentése, megelőzése.

- Klubok, képzések, tréningek és szabadidős programok, sportversenyek szervezése az elsődleges és másodlagos célcsoport számára egyaránt.

- Az egyesület élni kíván a hazai és külföldi ösztöndíjak, rendezvények és pályázatok nyújtotta lehetőségekkel.

- Az elsődleges célcsoporttal kapcsolatos kutatások végzése és azok publikációja.

- Kiadványokat szerkesztése, gondozása, és terjesztése.

- Kapcsolatokat épít ki és együttműködik a hasonló célok megvalósulását zászlajukra tűző hazai és külföldi szervezetekkel és magánszemélyekkel.

- Az Egyesület ösztönzi  és támogatja az olyan programok megvalósulását, amelyek konkrét segítséget nyújtanak a társadalom perifériáján élők életkörülményeinek megkönnyítése érdekében.  

 

 Közhasznú tevékenység:

Az egyesület a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény 26.§ c) pontjának 11. (hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése), 18. (munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése - ideértve a munkaerő-kölcsönzést is - és a kapcsolódó szolgáltatások), 23. (bűnmegelőzés, áldozatvédelem), illetőleg ezen tevékenységekhez kapcsolódó 1. (egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység), 2. (szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása), 3. (tudományos tevékenység, kutatás) és 4. (nevelés, oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés), 10. (gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet) alpontban megjelölt közhasznú tevékenységnek minősülő feladatokat lát el.

 

Tevékenységünk bemutatása:

 

ÉJFÉLI SPORTBAJNOKSÁG:

2006 II. félévétől Minden héten pénteken az Igazságügyi Hivatal Zöld-Ház Közösségi Foglalkoztatójában megrendezésre kerülő prevenciós, ártalommegelőző program a hivatal munkatársai és a Háló Egyesület közreműködésével, valamint a MÉSE támogatásával zajlik és országos hálózatban működik. A bajnokságokon való részvételnek csupán két feltétele van: a „szertisztaság” valamint az alapvető közösségi magatartási szabályok betartása. A program a parázs pingpong és csocsópartik mellett gondoskodik a résztvevők energia- és folyadék-utánpótlásáról szendvics és tea formájában. Csapatunkl részt vesz az időszakos regionális bajnokságokon is.

 

CSOPORTFOGLALKOZÁSOK:

Egyesületünk az előzőeken túl az alábbi csoportfoglalkozások megszervezését és lebonyolítását vállalja:

 

-          Munkaerőpiaci esélynönelő csoportfoglalkozás       

-          Költségvetési (Budget) tréning

-          Filmcsoportok

-          AVP tréning

-          Kortárssegítő képzések

 

KUTATÁSI TEVÉKENYSÉG

Szervezetünk 2006-ban Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében a fiatalkorúak pártfogó felügyelete alatt állók között vizsgálta a legjellemzőbb kriminalizációs tényezőket 10%-os reprezentatív mintavétel alapján, hogy megfelelő programokkal válaszolhassunk a társadalom e területén jelentkező kihívásokra.

 

Elérhetőségek:

H-3530 Miskolc, Avasalja u. 35.

+36 70 313 98 64

 

SZERVEZERÜNK KÖZHASZNÚ  TEVÉKENYSÉGET FOLYTAT!

 

Számlaszám:

Raiffeisen Bank

 12046102-00137473-00100006